השוואת ביטוחי רכב בליסינג והשכרת רכב

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים צעירים ומבוגרים פונים לאופציה של רכישת רכב בליסינג בשל העלויות המשתלמות של התהליך מול רכישת רכב חדש ומכירתו כעבור שנים מספר. לאחר השנים הראשונות של הליסינג בהן רק חברות מקצועיות השתמשו שירותים אלו, כיום ניתן למצוא לא מעט ראנשים פרטיים הנהנים משירותים מקצועיים ומרכבים חדשניים בהשכרת רכב איכותי מחברת ליסינג. חברות הליסינג מוכיחות את עצמן והעסקאות המשתלמות הולכות ומתרבות משנה לשנה.

כחלק מרכישת הרכב במסגרת עסקת ליסינג חל תשלום הביטוח על הרכב. פוליסת הביטוח של רכב ליסינג הינה חלק הכלול במחיר הסופי. יחד עם זאת ישנן חברות אשר אינן כוללות את מחיר הפוליסה בתוך מחיר הרכב ולכן חשוב במקרים אלו להשוות בין החברות השונות והצעותיהן. חשוב חוודא מראש את תנאי ההשתתפות בפוליסה ואת הגובה שלה. טרם רכישת הרכב חשוב לברר את התנאים בהם חלה הפוליסה, את המגבלות שחלות במקרה שמשתמשים בפוליסה, את ההבלים בין הפוליסה לאחרות ועוד.

השכרת רכב הינה אופציה נוספת של נהגים צעירים שאינם יכולים להרשות לעצמם לקנות רכב חדש. השכרת רכב הינה אפשרותה עומדת לרשות אלו אשר מעוניינים ברכב ואינם רוצים להחזיק בו דרך קבע או שאין להם את האפשרות הכלכלית לכך. ביטוח השכרת הרכב הינו נושא בפני עצמו ושלא כמו הליסינג, השכרת רכב מחייבת ביטוח באופן עצמאי וללא כל קשר לרכב עצמו. חשוב לבדוק מספר סוגים שונים של ביטוחים לרכב מאחר וכל אחת מהחברות מציעה מחיר ייחודי.

ההפרשים בין חברות הביטוח השונות והמחירים שהן מציעות יכולים להגיע לכדי מאות שקלים ולכן חשוב לבדוק מה כל אחת מהחברות מציעה. מחירי הביטוח של עסקאות השכרת רכב הן לרוב גבוהים הרבה יותר מכמה סיבות: חברות הביטוח של הליסינג מציעות מחירים נוחים יותר שכן הביטוח ברוב המקרים מתבצע דרך חברת הליסינג עצמה. במקרים אחרים, חברות הליסינג מציעות מחירים נוחים ללקוחותיהן מאחר והן מעוניינות שלקוחותיהן יהנו ממחירים אטרקטיביים ויבצעו את העסקה.

חשוב לקחת בחשבון את תקופת ההשכרה של הרכב. כאשר מדובר בתקופת השכרה ארוכה אזי מחירי הליסינג הופכים להרבה יותר משתלמים במקרים אלו. במקרים בהם ההשכרה מיועדת לכמה ימים בלבד – רכישת רכב מחברת ליסינג אינה משתלמת בעליל. לפיכך, חשוב לקחת בחשבון את תקופת ההשכרה של הרכב ואת השלכות מחירי הביטוח לאור תקופה זו.

היבט שני אותו יש לשקול בעת השוואת מחירי הביטוח בין השכרת רכב מחברה מוכרת לבין רכישת רכב מחברת ליסינג הינו המיסוי על הרכב. כאשר עובד מקבל ממעסיקו רכב צמוד לצרכי עבודה הוא משלם גם 2.5% ממחיר המחירון על הליסינג התפעולי. זה אולי יכול לבוא לידי ביטוי ביחס למחיר ביטוח השכרת רכב עליו לא נגבים דמי מיסוי.

מעוניינים בשיחה עם נציג שלנו?

מלאו פרטים ונציגנו ישוב אליכם

מעוניינים לשוחח
עם נציג שלנו
ב- WhatsApp ?

יש לכם שאלה?

צרו עימנו קשר ונציגנו ישוב אליכם בהקדם:

השכרת רכב בישראל

כלי רכב להשכרה החל מ-88 ש״ח ליום.
לחצו לפרטים נוספים

השכרת רכב בעולם

מגוון סוגי רכבים להשכרה בכל העולם.
לחצו כאן לפרטים נוספים

מכירת רכב יד שניה

מגוון רכבים למכירה, באים ויוצאים עם רכב
לחצו כאן לפרטים נוספים