ביטוח רכב שכור

כיום, חברות ההשכרה מחוייבות להשכיר רכבים רק לאחר רכישת ביטוח חובה וביטוח צד ג' לרכב. ביטוח החובה לרכב מכסה את כל פגיעות הגוף אשר עלולות להיגרם לנהג או מי מבין הנפגעים בתאונת הדרכים בה הרכב השכור היה מעורב. ביטוח צד ג' ברכב מכסה פגיעות ברכוש שנגרמו לרכושו של צד שלישי בתאונה עם הרכב המושכר. בחו"ל נהוג להקפיד ולבדוק אילו כיסויים ביטוחיים הביטוח מכסה על מנת להימנע ממצבים בהם שוכר הרכב מוצא את עצמו ללא כיסוי לפגיעה פיזית, או חלילה עלול להיתבע על נזקים אשר נגרמו לרכבים אחרים באשמתו. בארץ, לא כך המצב. חברות השכרה שונות מאפשרות להוסיף סעיפי ביטוח תאונות אישיות אשר כוללות פיצוי על נזקים גופניים לנהג ולנוסעים שלו.

אילו ביטוחים צריך לרכב שכור?

ביטוח מקיף לרכב שכור הוא אינטרס משותף הן של חברת הביטוח והן של שוכר הרכב. להזכירכם- אין כל חובה לבטח בביטוח מקיף את הרכב השכור, ולכן מומלץ לוודא עם חברת ההשכרה כי אכן קיים כיסוי כזה עוד טרם ההשכרה עצמה.

בפועל, ביטוח רכב מושכר נרכש במעמד ההשכרה. את עלות הביטוח, השוכר משלם בנפרד מהתשלום שהוא משלם על ההשכרה עצמה. ברוב המקרים, חברת הביטוח תכתיב את התנאים של ביטוח הרכב, הכוללים ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג'.

כיצד ניתן להוזיל עלויות בביטוח רכב שכור?

ישנן מספר דרכים אשר ניתן לבצע הוזלה של רכישת ביטוח עבור רכב שכור:

הגבלת מספר הנהגים המורשים לנהוג ברכב. כפי שנהוג בפוליסות ביטוח רגילות, גם בביטוח רכב שכור, עלויות הביטוח הן נמוכות יותר כאשר יש הגבלה למספר הנהגים המוגדרים בפוליסה. בנוסף ניתן גם להגביל את גיל הנהג הכי צעיר אשר רשאי לנהוג ברכב השכור. נהגים מתחת לגיל 24 גורמים לכך שעלויות הביטוח עולות- גם ברכבים פרטיים וגם ברכבים משוכרים. אם ניתן- נסו לוותר על שרותי הנהג הצעיר על מנת שתוכלו להוזיל עלויות ברכישת ביטוח לרכב. לבסוף, קחו שליטה על גובה דמי ההשתתפות העצמית. ההשתתפות העצמית פועלת באופן שונה בחברות השכרה לעומת ברכבים פרטיים. בחברות ההשכרה, תשלום דמי ההשתתפות העצמית נגבה ישירות משוכרי הרכב, גם אם בתאונת דרכים- חברת הביטוח תבעה את ביטוח צד ג' של נהג אחר שהתברר כאשם בתאונה. במידה והתביעה התקבלה- חברת ההשכרה מחזירה את דמי ההשתתפות העצמית לשוכר. ניתן לשלם תוספת לתשלום הפוליסה ברכב השכור ובכך להימנע מתשלום דמי השתתפות עצמית, אך כאמור, בחירה זו מעלה את גובה מחיר הביטוח כולו. ניתן אף להעלות את גובה דמי ההשתתפות העצמית ובכך להוריד את עלות הביטוח, אך אופציה זו תותיר את המבוטח עם דמי השתתפות גבוהים אותם ייאלץ לשלם בעצמו במידה ויקרה משהו לרכב.

מעוניינים בשיחה עם נציג שלנו?

מלאו פרטים ונציגנו ישוב אליכם

מעוניינים לשוחח
עם נציג שלנו
ב- WhatsApp ?

יש לכם שאלה?

צרו עימנו קשר ונציגנו ישוב אליכם בהקדם:

השכרת רכב בישראל

כלי רכב להשכרה החל מ-88 ש״ח ליום.
לחצו לפרטים נוספים

השכרת רכב בעולם

מגוון סוגי רכבים להשכרה בכל העולם.
לחצו כאן לפרטים נוספים

מכירת רכב יד שניה

מגוון רכבים למכירה, באים ויוצאים עם רכב
לחצו כאן לפרטים נוספים